Eesti
Tagasi

Harjumaa: Eesti süda

TOP pakkumised
Harjumaa: Eesti süda
Eesti, meie armas kodumaa, on täis imelisi paiku ja rikkalikku ajalugu. Üks neist paikadest, mis paistab silma oma mitmekesisuse, kauni looduse ja ajalooliste vaatamisväärsuste poolest, on Harjumaa. See on Eesti põhjapoolseim maakond, mis hõlmab endas pealinna Tallinnat ning selle ümbrust. Selles artikklis võtame ette ühe põneva avastusretke Harjumaale, tule kaasa!

Mida näha ja teha Harjumaal?

Harjumaal leidub midagi igaühele – soovid avastada Eesti ajalugu, osaleda põnevatel kultuuriüritustel, nautida imelist Eesti loodust või saada osa uutest maitseelamustest? Siin on minu soovitused Sulle kohtadest, mida peaks kindlasti iga eestlane vähemalt korra külastama:

  • Tallinna vanalinn
  • Kadrioru park ja loss
  • Lahemaa rahvuspark
  • Rummu karjäär
  • Eesti Vabaõhumuuseum
  • Olde Hansa restoran
  • Prangli Saar
  • Balti Jaama Turg
  • Paldiski


Muuseumikaart ÜHELE

Eesti muuseumide ühispilet, millega saad aasta jooksul PIIRAMATULT külastada rohkem kui 100 muuseumit, galerii ja elamuskeskust üle Eesti.

Harjumaa: Eesti süda - Emoti.ee

Tallinna vanalinna ajalooline võlu

UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Tallinna vanalinn on Euroopa üks paremini säilinud keskaegseid linnu. Jalutades mööda munakivisillutisega kitsaid tänavaid aeg justkui peatub –  imetleda saab hästi säilinud keskaegseid hooneid, kauneid kirikuid ja imelist vaadet Balti merele. Kindlasti soovitan külastada ka Tallinna ajaloolisi muuseume nagu Paks Margareeta ja Kiek in de Kök.

Kadrioru park ja loss

Kadrioru loss on silmapaistev 18.sajandi barokkarhitektuuri näide Tallinna südalinnas, mida ümbritseb lummav roheluse oaas. See on suurepärane koht looduse nautimiseks keset linna. Siin saab jalutada avarates alleedes, nautida purskkaevude kohinat ning külastada lossis asuvat Kadrioru kunstimuuseumit ning teisi läheduses asuvaid muuseumeid nagu KUMU ja Miiamilla lastemuuseumit.

Harjumaa: Eesti süda - Emoti.ee
Harjumaa: Eesti süda - Emoti.ee

Lahemaa rahvuspark: Eesti looduse pärl

Lahemaa Rahvuspark on Eestimaa looduse aare, mis pakub silmailu kõigile loodusearmastajatele. Siin kohtuvad metsad, rannik ja meri ning mitmekesine loomastik, luues ainulaadse ja imelise koosluse – ideaalne koht matkamiseks ja looduse nautimiseks. Kasuta kindlasti ära võimalust külastada Viru raba ja põliseid kalurikülad nagu Käsmu, Altja ja Viinistu, kus saab avastada meie rahva ajalugu ja pärandit.

Rummu karjäär: erakordne veealune maailm

Rummu karjäär on looduse ja ajaloo imepärane kohtumispaik. Vee all peituvad vana vangla varemed, mis muudavad selle paiga justkui veealuseks linnaekskursiooniks. Lisaks põnevale ajaloole pakub Rummu karjäär ka ilusat loodust ja selge veega järve, mis muudab selle ideaalseks kohaks nii ujumiseks kui ka matkamiseks. Ainulaadne elamus, mida peab kogema!


Romantiline õhtusöök Olde Hansas KAHELE

Meisterkoka kolmekäiguline pidusööming kahekümne erineva keskaegse maitsega.

Harjumaa: Eesti süda - Emoti.ee

Eesti Vabaõhumuuseum: Eesti taluelu minevik

Eesti Vabaõhumuuseum on imeilus paik Tallinna lähedal Rocca al Mare metsades ning pakub võimalust avastada Eesti kultuuri, traditsioone ja ajalugu. Muuseumis saab jalutada mööda ajaloolisi talumaju ning kogeda, kuidas elu Eestis erinevatel aegadel tegelikult välja nägi, ja kohtuda sõbralike elanikega, kes kujutavad endast 18.–20. sajandi tegelasi. See on suurepärane koht, kus õppida Eesti rahvakunsti, maitsta traditsioonilist toitu ning osaleda huvitavates töötubades.

Maitseelamused Olde Hansa restoranis 

Olde Hansa Tallinna vanalinnas on võluv ajamasin, mis viib sind tagasi keskaega. See ainulaadne restoran pakub mitte ainult suurepäraseid maitseid, vaid ka võimalust astuda ajast tagasi Hansa-aegadesse. Restorani õhkkond, kujundus ja teenindus on kõik loodud nii, nagu oleksid sattunud ajaloolisse Hansa Liitu.

Harjumaa: Eesti süda - Emoti.ee

Prangli Saar: Mereäärne paradiis

Prangli Saar on mereäärne paradiis, kus saab nautida looduse ilu, rikkalikku kultuuripärandit ja sõbralikku kogukonda. Prangli Saar on tuntud oma maaliliste randade, ajalooliste kaluriküladega ja kaunite metsade poolest. Siin saad jalutada mere ääres, uurida saare põnevat ajalugu ja nautida kohalikke maitseid. Prangli Saar on tõeline varjatud aare, mis ootab avastamist!

Balti Jaama Turg

Balti Jaama Turg on Tallinna südames asuv elav ja mitmekülgne turg, kus saab avastada maitseid ja aardeid kogu maailmast. See on ideaalne koht, kus sukelduda Eesti rikkalikku toidukultuuri ja leida ainulaadseid käsitööesemeid ning kunstiteoseid. Iga nurga taga varitsevad värvilised letid pakuvad värskeid köögivilju, kohalikke hõrgutisi ja rahvusvahelisi delikatesse. Soovitan külastada ka Turu lähedal asuvat Telliskivi Loomelinnakut – kohta, kus sünnivad uued ideed ja trendid. Linnakus toimub aastaringselt üle 800 erineva kultuurisündmuse, alates näitustest ja kontsertidest kuni festivalide ja turgudeni.


ATV-safari Pakri poolsaarel kuni KAHELE

Põnev elamus, mishõlmab endas adrenaliinirohket ATV sõitu ja võimalust tutvuda Pakri poolsaare kauni loodusega.

Harjumaa: Eesti süda - Emoti.ee

Paldiski: Nõukogude ajastu saladusi paljastav linn

Paldiski on rikkalikku ajalooga sadamalinn, mis on tuntud oma kauni rannajoone, Nõukogude aegse mereväebaasi ja huvitavate vaatamisväärsuste poolest. Linna ühed tuntuimad vaatamisväärsusi, mida külastada on Pakri poolsaar, Peeter I kindlus ja A. Adamsoni Ateljeemuuseum. Paldiski on suurepärane koht, kus nautida loodust, ajalugu ja merelähedust!


Avasta Harjumaad

Harjumaa on Eesti üks ilusamaid maakondi, kus on palju näha ja teha. Seega kui otsid puhkusekoha, kus saaksid nautida loodust, kultuuri ja ajalugu, siis Harjumaa on kindlasti hea valik.

SOOVIN SULLE HEAD PUHKUST!

Harjumaa: Eesti süda - Emoti.ee